Bağlantıları atla

ActiKid®, İngiltere merkezli önde gelen bir sağlık markasıdır ve çocuklar için sağlıklı yaşamı teşvik etmektedir.

Mevcut kalori bilinçli kültürde, çocuğunuzun sağlığının anahtarının kalori alımı olduğunu varsaymak kolay olabilir ancak son bir NHS anketine göre, Birleşik Krallık’taki çocukların üçte biri ilkokulu bitirdiklerinde obezdir. 2016’da İngiltere İmparatorluk Koleji’nden bilim adamları, dünyada ilk kez şişmanların zayıflardan daha fazla olduğunu bulmuşlardır.

Bu nedenle, günümüz çocuklarının çoğu kalori eksikliği değil, besin eksikliği yaşamaktadır. Yüksek düzeyde işlenmiş basit karbonhidratlar ve rafine şekerler tüketiyorlar ve yeterince besin yoğun, işlenmemiş gıda almıyorlar. ActiKid®, çocuğunuzun normal beyin fonksiyonuna, cildine, gözlerine, bağışıklık ve sinir sistemine, metabolizmasına ve enerji seviyelerine katkıda bulunmak üzere özenle araştırılmış vitamin ve minerallerin bulunduğu endüstri lideri sağlık ürünlerinin bir yelpazesi sunmaktadır, böylece potansiyellerini en üst düzeye çıkarabilirler.

ActiKid®, en son bilimsel araştırmalara dayanarak ve en iyi kalitede doğal içerikleri kullanarak üretilen ürünleri ile sizi en yüksek farmasötik standartlarda üretilen ürünlerle buluşturuyor.

ActiKid®, çocukları ve ebeveynleri bilgilendirerek, gelecekte en iyi beslenme seçimlerini yapmalarını sağlamak için etkileşimli ve bilgilendirici bir şekilde çocukları eğitiyor. Çocuklar, nasıl yemek yeneceği, nasıl egzersiz yapılacağı ve hatta kapsamlı bir sağlık yaklaşımında nasıl çalışılacağı konusunda eğitilir. ActiKids hem aktif zihinlere hem de aktif bedenlere sahiptir! Her ebeveyn, çocuğunun bir ActiKid® olmasını ister.

Bunu biliyor musun?

Çocukların yaklaşık %8’inde ve yetişkinlerin %2’sinde bir tür gıda alerjisi vardır; bu, vücudun bağışıklık sisteminin hatalı bir şekilde belirli bir gıda proteininin zararlı olduğunu varsayması ve ona saldırması sonucu ortaya çıkar. Gıda alerjilerinin yaygın örnekleri arasında yer fıstığı, glüten ve kabuklu deniz hayvanlarına verilen reaksiyonlar yer alır. 

Çin, 2008’de 10 milyon tonun üzerinde üretim yapan ve dünya üretiminin %75’inden fazlasını oluşturan en büyük sarımsak üreticisidir.

Hindistan, 2007 yılında yaklaşık 22 milyon ton üreterek dünyanın en büyük muz üreticisidir.

Retinol olarak da bilinen A vitamini saç, cilt ve gözlere faydalıdır. Bağışıklık sisteminizin enfeksiyon ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. Çocuklarda büyüme ve gelişmeye iyi gelir; aynı zamanda kemik ve dokuların onarılmasına da yardımcı olur. A vitamininin yaygın kaynakları peynir, yumurta ve yağlı balıktır.

E vitamini birçok fonksiyon için önemlidir. Antioksidan görevi gören, yağda çözünen bir vitamindir. Bu, hücrelere zarar veren süreçleri yavaşlatarak hücre zarlarını korur. Bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasına ve dolayısıyla hastalıkların önlenmesine yardımcı olduğundan çocukların büyümesi ve gelişimi için son derece önemlidir. Kan damarlarını açık tutar, böylece kan serbestçe akabilir. Bir hareket bozukluğu olan ataksiyi tedavi etmek için kullanılır; bu bozukluk aşırı E vitamini eksikliğine yol açar.

Karbonhidratların uygun şekilde kullanılabilmesi için vücutta tiamin gereklidir. Bu besinlerin parçalanması ve enerjiye dönüştürülmesi içindir. Ancak etkili bir şekilde çalışması için diğer B vitaminleriyle birlikte alınması gerekir. Ayrıca sindirim sorunları gibi birçok şey için de kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve sinir sistemini sağlıklı tutar. Aynı zamanda protein ve yağların işlenmesine de yardımcı olur.

Niasin vücutta şeker ve yağların düzgün çalışması ve sağlıklı hücrelerin korunmasına yardımcı olmak için gereklidir. Aynı zamanda sağlıklı bir karaciğer, sağlıklı bir cilt, saç ve gözler için ve sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olmak için de gereklidir. Kolesterol düşürücü bir maddedir.

Niasin migren baş ağrıları, baş dönmesi, dolaşım sorunları, ishal ve kolera hastalarında tedavi için kullanılır. Niasin aynı zamanda depresyon, hareket hastalığı, akne, DEHB, artrit, hafıza kaybı, sindirimi iyileştirme ve adet öncesi baş ağrılarını tedavi etmek için de kullanılır. Kan basıncını düşürmeye, dolaşımı iyileştirmeye ve vücudu toksinlere ve kirleticilere karşı korumaya yardımcı olur. Niasinin Alzheimer hastalığına karşı da koruma sağladığı düşünülmektedir. Niasinin yaygın kaynakları arasında balık, tavuk ve hindi bulunur.

B12 Vitamini beynin, kan hücrelerinin, sinirlerin ve diğer hayati vücut fonksiyonlarının gelişimi ve düzgün çalışması için hayati öneme sahiptir. B12 vitamini kırmızı kan hücrelerini yapar ve sinir sistemini sağlıklı tutar.

Pantotenik asit, B5 vitamini olarak da bilinen bir vitamindir. Sivilce, alkolizm, alerji, kellik, DEHB, otizm, konjonktivit, astım, kalp yetmezliği ve kasılmalar gibi çok çeşitli rahatsızlıklarda kullanılır. Kepek, diyabetik sinir ağrısı, depresyon, uykusuzluk, gri saç, düşük tansiyon, hamilelikle ilişkili bacakta kramplar, baş ağrıları, sinirlilik, multipl skleroz ve obezite gibi sorunlar için sıklıkla ağızdan alınır. Pantotenik asidin astım, anksiyete ve stres gibi durumlara yardımcı olmak ve cildinizi sağlıklı tutmak gibi çeşitli sağlık yararları vardır. Et, yumurta, sebze ve tahıllarda bulunur.

Çinko çok önemlidir çünkü vücuttaki her dokuda bulunur; çok güçlü bir antioksidan olmasının yanı sıra hücre bölünmesinde de doğrudan rol oynar. Bir enzim görevi görür ve hücre zarlarını korur. Bu nedenle çinko vücutta depolanmaz; besin alımı gereklidir. Ancak insan sağlığı için çok az miktarda çinkoya ihtiyaç vardır. Ana çinko kaynakları istiridye, sığır eti, ıstakoz ve yengeçtir.

 

D3 Vitamini, osteoporozu tedavi etmek ve genel sağlığı iyileştirmek için kullanılan bir takviyedir. D vitamininin iki türü vardır. Ergokalsiferol (D2 vitamini) ve kolekalsiferol (D3 vitamini). D2 vitamini çoğunlukla gıdalarda bulunurken, D3 vitamini cilt güneş ışığına maruz kaldığında vücut tarafından üretilir. Birçok sağlık uzmanı, vücudun kolayca emdiği D3 vitamini takviyesinin önemli olduğu konusunda hemfikirdir. Ayrıca vücut, yüksek dozda D3 vitamininin kan dolaşımına girmesine izin vermez, ancak D2 vitamininin kan dolaşımına girmesine izin verir, bu nedenle daha güvenli olduğu düşünülmektedir.

 

C vitamini (askorbik asit) bir antioksidan görevi görür; hücreleri korur ve sağlıklı kalmalarını sağlar. Diğer doku ve organlara destek ve yapı sağlayan bağ dokusunun bakımı için gereklidir. Ayrıca yaraların iyileşmesine de yardımcı olur. Yetişkinlerin günde yaklaşık 40 mg’a ihtiyacı vardır. Vücutta depolanamadığı için günlük beslenmenizde bulunması önemlidir. C vitamini açısından zengin besinler arasında portakal, kırmızı ve yeşil biber, çilek ve brokoli bulunur.

Riboflavin, diğer tüm B vitaminleri gibi enerji üretiminde önemli bir rol oynar. Buradaki rolü karmaşıktır; hem enerji üretimi hem de metabolizma için önemlidir. Vitamin suda çözünür. Bu, vücudunuzun bu vitamini depolayamadığı anlamına gelir. Bu nedenle günlük beslenmede buna ihtiyaç vardır. Bu vitaminin vücudunuzda oynadığı bir diğer rol de serbest radikaller gibi kırılmış parçacıklarla savaşabilmesidir. Serbest radikaller vücudunuzdaki hücrelere ve DNA’ya zarar verebilir. Bu vitamin aynı zamanda bir antioksidandır.

B6 Vitamini (piridoksin), vücudun enerji üretmek için protein ve karbonhidrat depolamasına yardımcı olur. Ayrıca kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobini de yapar. Aynı zamanda vücuda oksijen taşır.

Biotin, hamilelikte biotin eksikliğinin önlenmesi ve tedavisinde, uzun süreli tüple beslenmede, yetersiz beslenmede ve hızlı kilo kaybında kullanılır. Ayrıca saç dökülmesi, bebeklerde görülen deri döküntüleri, kırılgan tırnaklar, depresyon ve şeker hastalığında da ağız yoluyla kullanılabilir. Biyotin, karbonhidratların, proteinlerin ve yağların parçalanmasına yardımcı olduğundan vücuttaki enzimlerin hayati bir parçasıdır.

Magnezyum, vücudun düzgün çalışmasını sağlayan yaklaşık 300 kimyasal reaksiyon için gerekli olan önemli bir takviyedir.

Demir vücutta ihtiyaç duyulan çeşitli işlevler için gerekli olan bir mineraldir. Vücutta oksijen taşımak için kullanılan kırmızı kan hücrelerini üretir.

Selenyum vücutta yalnızca yiyecek ve suda bulunan bir mineraldir. Doğal olarak meydana gelmez. Genellikle ilaçlar için kullanılır. Selenyum ayrıca felçleri de içeren kalp ve kan damarları hastalıklarını tedavi etmek için de kullanılır. Ayrıca cilt, mide, akciğer ve prostat kanseri gibi bazı kanserlerin önlenmesinde de kullanılmaktadır. Ayrıca çok ciddi komplikasyonları ve yanık ve kafa yaralanmalarından kaynaklanan ölümleri önlemek için de kullanılır. Ayrıca HIV/AIDS tedavisinde, kuş gribinin önlenmesinde ve kanser hastalarında kemoterapinin yan etkilerinin azaltılmasında da kullanılıyor.

A vitamini

A vitamini

Retinol olarak da bilinen A vitamini saç, cilt ve gözlere faydalıdır. Bağışıklık sisteminizin enfeksiyon ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. Çocuklarda büyüme ve gelişmeye iyi gelir; aynı zamanda kemik ve dokuların onarılmasına da yardımcı olur. A vitamininin yaygın kaynakları peynir, yumurta ve yağlı balıktır.

E vitamini

E vitamini

E vitamini birçok fonksiyon için önemlidir. Antioksidan görevi gören, yağda çözünen bir vitamindir. Bu, hücrelere zarar veren süreçleri yavaşlatarak hücre zarlarını korur. Bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasına ve dolayısıyla hastalıkların önlenmesine yardımcı olduğundan çocukların büyümesi ve gelişimi için son derece önemlidir. Kan damarlarını açık tutar, böylece kan serbestçe akabilir. Bir hareket bozukluğu olan ataksiyi tedavi etmek için kullanılır; bu bozukluk aşırı E vitamini eksikliğine yol açar.

Tiamin (B1 Vitamini)

Tiamin (B1 Vitamini)

Karbonhidratların uygun şekilde kullanılabilmesi için vücutta tiamin gereklidir. Bu besinlerin parçalanması ve enerjiye dönüştürülmesi içindir. Ancak etkili bir şekilde çalışması için diğer B vitaminleriyle birlikte alınması gerekir. Ayrıca sindirim sorunları gibi birçok şey için de kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve sinir sistemini sağlıklı tutar. Aynı zamanda protein ve yağların işlenmesine de yardımcı olur.

Niasin (B3 Vitamini)

Niasin (B3 Vitamini)

Niasin vücutta şeker ve yağların düzgün çalışması ve sağlıklı hücrelerin korunmasına yardımcı olmak için gereklidir. Aynı zamanda sağlıklı bir karaciğer, sağlıklı bir cilt, saç ve gözler için ve sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olmak için de gereklidir. Kolesterol düşürücü bir maddedir.Niasin migren baş ağrıları, baş dönmesi, dolaşım sorunları, ishal ve kolera hastalarında tedavi için kullanılır. Niasin aynı zamanda depresyon, hareket hastalığı, akne, DEHB, artrit, hafıza kaybı, sindirimi iyileştirme ve adet öncesi baş ağrılarını tedavi etmek için de kullanılır. Kan basıncını düşürmeye, dolaşımı iyileştirmeye ve vücudu toksinlere ve kirleticilere karşı korumaya yardımcı olur. Niasinin Alzheimer hastalığına karşı da koruma sağladığı düşünülmektedir. Niasinin yaygın kaynakları arasında balık, tavuk ve hindi bulunur.

B12 Vitamini

B12 Vitamini

B12 Vitamini beynin, kan hücrelerinin, sinirlerin ve diğer hayati vücut fonksiyonlarının gelişimi ve düzgün çalışması için hayati öneme sahiptir. B12 vitamini kırmızı kan hücrelerini yapar ve sinir sistemini sağlıklı tutar.

Pantotenik Asit

Pantotenik Asit

Pantotenik asit, B5 vitamini olarak da bilinen bir vitamindir. Sivilce, alkolizm, alerji, kellik, DEHB, otizm, konjonktivit, astım, kalp yetmezliği ve kasılmalar gibi çok çeşitli rahatsızlıklarda kullanılır. Kepek, diyabetik sinir ağrısı, depresyon, uykusuzluk, gri saç, düşük tansiyon, hamilelikle ilişkili bacakta kramplar, baş ağrıları, sinirlilik, multipl skleroz ve obezite gibi sorunlar için sıklıkla ağızdan alınır. Pantotenik asidin astım, anksiyete ve stres gibi durumlara yardımcı olmak ve cildinizi sağlıklı tutmak gibi çeşitli sağlık yararları vardır. Et, yumurta, sebze ve tahıllarda bulunur.

Çinko

Çinko

Çinko çok önemlidir çünkü vücuttaki her dokuda bulunur; çok güçlü bir antioksidan olmasının yanı sıra hücre bölünmesinde de doğrudan rol oynar. Bir enzim görevi görür ve hücre zarlarını korur. Bu nedenle çinko vücutta depolanmaz; besin alımı gereklidir. Ancak insan sağlığı için çok az miktarda çinkoya ihtiyaç vardır. Ana çinko kaynakları istiridye, sığır eti, ıstakoz ve yengeçtir.

D3 Vitamini

D3 Vitamini

D3 Vitamini, osteoporozu tedavi etmek ve genel sağlığı iyileştirmek için kullanılan bir takviyedir. D vitamininin iki türü vardır. Ergokalsiferol (D2 vitamini) ve kolekalsiferol (D3 vitamini). D2 vitamini çoğunlukla gıdalarda bulunurken, D3 vitamini cilt güneş ışığına maruz kaldığında vücut tarafından üretilir. Birçok sağlık uzmanı, vücudun kolayca emdiği D3 vitamini takviyesinin önemli olduğu konusunda hemfikirdir. Ayrıca vücut, yüksek dozda D3 vitamininin kan dolaşımına girmesine izin vermez, ancak D2 vitamininin kan dolaşımına girmesine izin verir, bu nedenle daha güvenli olduğu düşünülmektedir.

C vitamini

C vitamini

C vitamini (askorbik asit) bir antioksidan görevi görür; hücreleri korur ve sağlıklı kalmalarını sağlar. Diğer doku ve organlara destek ve yapı sağlayan bağ dokusunun bakımı için gereklidir. Ayrıca yaraların iyileşmesine de yardımcı olur. Yetişkinlerin günde yaklaşık 40 mg'a ihtiyacı vardır. Vücutta depolanamadığı için günlük beslenmenizde bulunması önemlidir. C vitamini açısından zengin besinler arasında portakal, kırmızı ve yeşil biber, çilek ve brokoli bulunur.

Riboflavin (B2 Vitamini)

Riboflavin (B2 Vitamini)

Riboflavin, diğer tüm B vitaminleri gibi enerji üretiminde önemli bir rol oynar. Buradaki rolü karmaşıktır; hem enerji üretimi hem de metabolizma için önemlidir. Vitamin suda çözünür. Bu, vücudunuzun bu vitamini depolayamadığı anlamına gelir. Bu nedenle günlük beslenmede buna ihtiyaç vardır. Bu vitaminin vücudunuzda oynadığı bir diğer rol de serbest radikaller gibi kırılmış parçacıklarla savaşabilmesidir. Serbest radikaller vücudunuzdaki hücrelere ve DNA'ya zarar verebilir. Bu vitamin aynı zamanda bir antioksidandır.

B6 Vitamini

B6 Vitamini

B6 Vitamini (piridoksin), vücudun enerji üretmek için protein ve karbonhidrat depolamasına yardımcı olur. Ayrıca kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobini de yapar. Aynı zamanda vücuda oksijen taşır.

Biyotin

Biyotin

Biotin, hamilelikte biotin eksikliğinin önlenmesi ve tedavisinde, uzun süreli tüple beslenmede, yetersiz beslenmede ve hızlı kilo kaybında kullanılır. Ayrıca saç dökülmesi, bebeklerde görülen deri döküntüleri, kırılgan tırnaklar, depresyon ve şeker hastalığında da ağız yoluyla kullanılabilir. Biyotin, karbonhidratların, proteinlerin ve yağların parçalanmasına yardımcı olduğundan vücuttaki enzimlerin hayati bir parçasıdır.

Magnezyum

Magnezyum

Magnezyum, vücudun düzgün çalışmasını sağlayan yaklaşık 300 kimyasal reaksiyon için gerekli olan önemli bir takviyedir.

Demir

Demir

Demir vücutta ihtiyaç duyulan çeşitli işlevler için gerekli olan bir mineraldir. Vücutta oksijen taşımak için kullanılan kırmızı kan hücrelerini üretir.

Selenyum

Selenyum

Selenyum vücutta yalnızca yiyecek ve suda bulunan bir mineraldir. Doğal olarak meydana gelmez. Genellikle ilaçlar için kullanılır. Selenyum ayrıca felçleri de içeren kalp ve kan damarları hastalıklarını tedavi etmek için de kullanılır. Ayrıca cilt, mide, akciğer ve prostat kanseri gibi bazı kanserlerin önlenmesinde de kullanılmaktadır. Ayrıca çok ciddi komplikasyonları ve yanık ve kafa yaralanmalarından kaynaklanan ölümleri önlemek için de kullanılır. Ayrıca HIV/AIDS tedavisinde, kuş gribinin önlenmesinde ve kanser hastalarında kemoterapinin yan etkilerinin azaltılmasında da kullanılıyor.

*26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın. Kuru ve serin bir yerde direkt güneş ışığından koruyarak 25 °C’nin altında oda sıcaklığında saklayınız. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

Web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz.