Skip links

About Us

Luveliz | Where Excellence Meets Wellness

Luveliz İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ. yenilikçi sağlık ürünlerine ve üstün kozmetik ürünlere odaklanarak, araştırma ve geliştirmeyi öncelik edinmek amacıyla kurulmuştur.

İlaç, takviye edici gıda ve kozmetik sektörlerinde faaliyet gösteren Luveliz İlaç, dünyanın önde gelen sektör liderleriyle ortak üretim sürecini gerçekleştirmektedir.

It supports R&D investments by prioritizing innovation in accordance with innovative values so that pharmaceutical and cosmetic products reach unique quality in terms of human health.

Luveliz İlaç , WHO, GMP, FDA yönergelerine uygun, ISO 9001-2000 gibi uluslararası üretim sertifikasyonlarına sahip partnerleri ile büyüyerek, topluma faydalı projelere öncülük etmeyi şirket kültürü olarak benimsemektedir. Benzersiz teknolojiler ile donatılmış modern üretim tesislerinde, tüm güvenlik ve kalite sertifikasyonlarına sahip uluslararası partnerleri ile ilaç, kozmetik ve gıda üretimi yapan şirketlere hammadde, yarı mamul ve mamul tedariki yapmaktadır.

Ruhsatını aldığı ve alacağı ilaç, takviye edici sağlık ürünlerinin yanı sıra LUVELİZ PARİS ve GAPPU LONDON kozmetik markaları ile de küresel alanda lider olmayı hedeflemektedir.

our vision

As Luveliz, we continue our goal of becoming a leading brand in the pharmaceutical industry while achieving our mission of moving global health forward. We strive to raise standards in healthcare with innovative solutions, ensure safe access to medicine through ethical business practices, and support the health of communities around the world. We are determined to build a healthier world for future generations with our approach based on scientific research, social responsibility awareness and patient-oriented solutions.

Our Mission

With a mission guided by groundbreaking healthcare innovations and ethical values, we are committed to improving the quality of life of patients and strengthening the health of societies. By providing high-quality medicines and products, we aim to find solutions to global health problems and act with the vision of providing accessible health services to everyone. "As Luveliz İlaç, we strengthen our mission of providing reliable and effective health solutions that add value to human life every day."

Why Luveliz?

Traceability

Transparency

Continuity

Productivity

Customer Focus

Strategic planning

Continuous improvement

Leadership

Safe Production

Food Defense

Quality Culture

Powerful Document Management

Process management

Quality management

We use cookies to improve your web experience.